ورود مشتریان ثبت نام

چاپ اوراق اداری

ست اداری یا اوراق اداری، به مجموعه ای از اوراق یا کاغذهایی که در امور اداری و پرسنلی یک شرکت یا سازمان، جهت فعالیت‌های رسمی یا غیر رسمی، استفاده می گردد، اوراق اداری می‌گویند. از آنجا که به دلیل زیبایی شناختی و هماهنگی هر بیشتر آن سازمان یا برند، بهتراست این اوراق به یکدیگر شبیه و متناسب با هم طراحی و چاپ گردند، بهمین دلیل به آنها اصطلاحا "ست اوراق" گفته می‌شود.

در صدر فهرست اوراق اداری طبیعتاً کارت ویزیت، سربرگ و پاکت قرار دارد که هرکدام به طور جداگانه در بخش محصولات معرفی شده‌اند.

در زیر چند نوع دیگر از انواع اوراق اداری که کاربرد مهمی در بنگاه اقتصادی مد نظر شما دارد را ذکر می نماییم:

انواع فاکتور

فاکتور یا برگ فروش، کاغذی است که مشخصات کامل کالا یا خدمات به فروش رفته به همراه مشخصات فروشنده، مشخصات خریدار، تاریخ فروش، تعداد یا مقدار، قیمت واحد، قیمت کل، تخفیفات، مالیات بر ارزش افزوده و غیره در آن ذکر شده و به همراه کالا به خریدار تحویل می‌شود. اصولاً فاکتورها در چند نسخه مثلاً 2 یا 3 و یا حتی 4 نسخه تنظیم می‌شود تا پس از تسلیم نسخه اول به خریدار، از سایر نسخه‌ها نزد خود، برای اموری چون نسخه حسابداری، نسخه انبار، نسخه بایگانی، نسخه بازاریاب و غیره استفاده گردد. برای تفکیک بهتر این برگه‌ها از هم برای چاپ فاکتور علاوه بر کاغذ سفید، از کاغذهای رنگی (الوان) نیز استفاده می‌شود. عموماً در چاپ فاکتور برگ اول سفید و برگ آخر روی کاغذ زرد رنگ چاپ می‌شود. برای این که نوشتار روی فاکتور به سایر برگه‌ها منتقل شود باید از کاربن استفاده نمود، اما نوعی کاغذ که به آن در زبان معمول به آن «کاربن دار» یا «کاربن لس» یا «NCR» یا «خود کپی» گفته می‌شود، وجود دارد که اثر نوشتار را بدون کاربن به کاغذ بعدی منتقل می‌کند. نمونه مشهور آن، کاغذ مورد استفاده در دفترچه بیمه تامین اجتماعی است. در این نوع کاغذ نیز برگ اول باید سفید و برگ آخر باید زرد قرار گیرد. همچنین برای فاکتورها 3 یا 4 برگی برای برگ وسط می توان از کاغذ صورتی، آبی، یا سبز استفاده نمود. اغلب فاکتورها شماره زنی می‌شوند تا بتوان پس از جداشدن برگه‌ها از دسته اصلی، نسخه‌های کپی آن را پیدا کرد. ابعاد فاکتور بسته به فضای مورد نیاز می تواند A5 یا B5 یا A4 و یا حتی B4 باشد.

انواع کاردکس

کاردکس یکی دیگر از اوراق اداری است که در امور مهمی چون ثبت آمار کالا در انبار، پرونده بیماران در کلینیک‌ها و مطب پزشکان، پرونده دانشجویان و دانش آموزان، و غیره استفاده دارد. کاردکس‌ها عموما روی مقوای کارتی 230 گرمی و یا مقوای گلاسه مات (250 یا 300 گرمی مات) چاپ می‌شود.

انواع قبض

قبض‌ها نیز در فرایندهای داخلی یک مجموعه کاربرد زیادی دارد و در بسیاری از موارد به عنوان رسید پول، چک، یا غیره استفاده می‌شوند.

فرم های داخلی

هر بنگاه اقتصادی علاوه بر فرم‌های یاد شده، بر حسب حرفه خود نیازمند فرم‌های مهم و پرکاربردی اعم از فرم مرخصی، فرم سفارش، فرم قرارداد، حواله انبار، فرم سند حسابداری، قولنانه، مبایعه نامه، اجاره نامه، فرم گزارش کار، فرم تصفیه حساب و بسیاری دیگر، می‌باشد که هریک برحسب مورد به صورت تک برگی یا چند برگی چاپ می‌شود.

 

به سادگی چند کلیک به ما بپیوندید و با خیال آسوده به گسترش کسب و کار خود فکر کنید

ثبت نام کنید

برای ثبت و پیگیری سفارشات چاپی خود باید ابتدا در سایت پارسی پرینت ثبت نام کنید و پس از آن می توانید با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سامانه اتوماسیون شده و نسبت به ثبت و پیگیری سفارشات خود اقدام کنید.

آنلاین سفارش دهید

شما می توانید باا استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سامانه اتوماسیون شده و انواع سفارشات چاپی خود اعم از کارت ویزیت، انواع تراکت، انواع کاتالوگ و بروشور، پاکت نامه و اوراق اداری، ساک دستی و... اقدام کنید.

به موقع تحویل بگیرید

پس از دریافت پیام آماده بودن سفارشات، باید وارد کنترل پنل خود در سامانه اتوماسیون شده و نسبت به ثبت درخواست ارسال سفارشات آماده خود اقدام کنید. بسته حاوی سفارشات شما به طریقی که خودتان خواسته اید برایتان ارسال می گردد.

هر روز کانونهای تبلیغاتی، شرکت های تبلیغاتی، گرافیست ها و فعالان عرصه چاپ بیشتری به پارسی پرینت می پیوندند. ثبت نام مشتری جدید